kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Stüdyo Günleri’nden sanatçı başvuruları için açık çağrı

10 Temmuz 2019

Bu yıl 4 – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında 6.‘sı gerçekleştirilecek Açık Stüdyo Günleri‘nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor olacak. 

ASG 2019´da resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyeleriyle ASG’ye başvuru yapabilir. Son başvuru tarihi 31 Ağustos 2019.

Ziyaretçiler, etkinlik için özel basılan haritalar aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma fırsatını elde edecekler.

Açık Stüdyo Günleri 2018’de 101 sanatçının 41 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi. Gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG’yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirmiştir.

Kimler başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur? 

Başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve kendi fotoğrafınızı ekleyerek openstudiodays@gmail.com adresine göndermeniz gerekiyor.