Aidiyet uluslararası festival yolculuğuna devam ediyor

3 Eylül 2019

Burak Çevik filmi “Aidiyet”, uluslararası festival yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Dünya galasını Berlinale’de yapan ve yenilikçi sinema diliyle övülerek Fajr’dan MoMA’ya, uluslararası bir çok film festivali ve müze programında gösterilen “Aidiyet”, Kosovave Bosna-Hersek’ten sonra şimdi de İngiltere’de seyirciyle buluşuyor.

Dünya galasını Şubat ayında 69. Berlin Uluslararası Film Festivali’nin Forum bölümünde yapan ve New Directors/New Films (ABD, New York), Fajr Film Festivali (İran, Tahran), Transilvania Film Festivali (Romanya, Cluj), Altın Kayısı Film Festivali (Ermenistan, Erivan) ve FIRST Uluslararası Film Festivali’nin (Çin, Xining) de olduğu bir çok uluslararası festival ve müze programında gösterilen “Aidiyet”, Kosova ve Bosna-Hersek’ten sonra yolculuğunu şimdi de İngiltere ile sürdürüyor.

Aidiyet Eylül’de Londra’da

“Aidiyet”, 4 – 10 Eylül 2019 tarihleri arasında ise İngitere’de seyirciyle buluşacak. Yaratıcı belgeselciler ve kurmaca dışı film yapımcıları için en önemli buluşma alanlarından biri sayılan Open City Festivali’nde gösterilecek olan “Aidiyet”, festivalin ilk ya da ikinci filmini çekmiş, yılın en ilham verici yönetmenlerini buluşturduğu Emerging Filmmaker Yarışması’nda jüri karşısına çıkacak.