kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Akbank Sanat’ta Dünya Müziği Günleri

2 Aralık 2016

Akbank Sanat, Aralık ayı boyunca Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri, kapsamında dünya müziğinin farklı ve heyecan verici müzisyenlerine ev sahipliği yapıyor.

Jyotsna Srikanth, Alhousseini Anivolla, Nguyen Le, Ngo Hong Quang, Luis Frank ve Lazara Cachao Lopez Aralık boyunca Akbank Sanat’ta.

7 Aralık Çarşamba günü, dünya üzerindeki en eski müzik sistemlerinden olan Güney Hindistan Karnatik müziğinin büyük ustası kemancı Jyotsna Srikanth’ın konseri ile başlayacak olan program, 14 Aralık Çarşamba günü, ünlü Nijerli Çöl Blues grubu Etran Finatawa’nın gitarist ve vokalisti Alhousseini Anivolla ile devam edecek.

İsmi Bill Friesel, John Scofield gibi dev gitaristlerle anılan Vietnam asıllı Fransız gitarist Nguyen Le ve geleneksel sazlar ustası ve vokalist Ngo Hong Quang, Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri kapsamında 21 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirecekleri konserde Vietnam müziği hem modern hem otantik yorumlarla dinleyiciler ile buluşturacak.

Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri, Buena Vista Social Club’un ikinci kuşak vokalistlerinin en önemlilerinden olan ve Wim Wenders’in “Küba Müziği” filminde rol alarak ününü pekiştiren Luis Frank ve Küba’nın “Piyano Kraliçesi” Lazara Cachao Lopez’in 28 Aralık Çarşamba günü gerçekleştireceği konserle sona erecek.