kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Alt’ın yeni programı A Corner in the World tarafından şekillendirilecek

4 Temmuz 2017

 

Geçtiğimiz Şubat ayı sonunda direktörü Mari Spirito ile yollarını ayıran Alt Sanat Mekânı, 16 Nisan’da son sergisi Ve Yine De Maskem Kudretli ile de kapılarını yeni bir yapılanmayla açmak üzere geçici olarak kapatmıştı.

Pozitif ve bomontiada ekiplerinin yeni program ve stratejisi doğrultusunda Alt, genç yaratıcıların buluşabilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri ve diyalog geliştirebilecekleri bir mekâna dönüşüyor. bomontiada ve çevresiyle bağlarını güçlendirmeye öncelik veren Alt’ın programına bağımsız sahne sanatları girişimi A Corner in The World (Dünyada Bir Köşe) yön verecek.

İlk yılında, Türkiye ve dünyadan sanatçıların katıldığı sergileriyle bir program oluşturan Alt, Temmuz ayından itibaren bomontiada’nın kültür, karakter ve kimliğinin bir parçası olan yeni programıyla bir sanat mekânı olmanın ötesine geçiyor. Alt’ın programına Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar dahil olmak üzere yurtdışından sanatçıları bir araya getirerek, sanatçılara birbirinin işlerini tecrübe etme ve aynı sahneyi paylaşma şansı sunan “A Corner in the World (Dünyada Bir Köşe)” yön veriyor. Alt, önümüzdeki aylarda performans sanatları, görsel sanatlar, yeni medya, ses ve malzemelere başvuran pratikler arasında köprüler kuran yenilikçi işlere alan açacak.

A Corner in the World (Dünyada Bir Köşe)

A Corner in the World (Dünyada Bir Köşe), farklı kitle ve topluluklar arasında bağ kuran, araştırma ve yaratım süreçlerinde sanatçıların birlikte çalışabilecekleri, keşfedebilecekleri, deneyimleyebilecekleri alan yaratmayı amaçlayan bağımsız bir sahne sanatları festivali olarak ortaya çıktı. Ekip; Türkiye ve yakın coğrafyasından genç yaratıcılara, sanatçılara ve izleyicilere bağlanma imkanı tanıyan gerçek bir platform yaratmayı ve ilham vermeyi hedefliyor. A Corner in the World (Dünyada Bir Köşe) 2015 ve 2016 yıllarında düzenledikleri festivaller aracılığıyla tiyatro, çağdaş dans ve video disiplinlerinden 100’den fazla sanatçıyı İstanbul ve yurtdışında 5000’in üzerinde takipçi ile 30 destekçi kuruluşla bir araya getiren güçlü bir ağ kurdu.