kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Antep Kısa Film Festivali başlıyor

1 Eylül 2021

big bang ve berisi tarafından Gaziantep’te kısa film üretimini arttırmak, kısa film ilgililerini bir araya getirerek yeni üretimlere vesile olmak arzusuyla 2016 yılında başlatılan kısa film gösterimleri ve kısa film çekimleri, bu yıl Kültür için Alan’ın da desteğiyle etkiyi arttırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla Antep Kısa Film Festivali adını alarak yeni bir boyut kazanıyor.

Antep Kısa Film Festivali, bu yıl 19 – 21 Kasım 2021 tarihlerinde Gaziantep Cinemaximum sinema salonlarında gerçekleşecek. Antep Kısa Film Festivali yarışmalarına başvurmak için son tarih 19 Ekim 2021.

Bu yıl Antep Kısa Film Festivali’nde sinema ilgilileri ve profesyonellerinden oluşan bir jüri ile En İyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film ödülleri verilecek. Yarışma bölümüne seçilmiş her film 300 TL gösterim ücreti ile En iyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü sahipleri de 3.000 TL ödüle halk kazanacak.

Antep’te kısa film üretimini arttırmaya doğrudan bir fayda sağlayabilmek için Antep’te yaşayan katılımcılar için düzenlenecek Yerel Forum Senaryo Yarışması kazanına ise En İyi Senaryo Ödülü ve 2.000 TL yapım desteği sunulacak.