kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

.art alan adının Türkiye’deki öncüleri belli oldu

11 Mayıs 2017

2017 yılı itibariyle hizmete alınan .art alan adının kültür sektöründe iletişim ve pazarlama alanında bir “markalaşma” desteği vermesi bekleniyor. 2016 sonunda açıklanan bu alan adının öncü olan ilk sahipleri şimdiden web sitelerini .art alan adı ile kullanıma açmaya başladı. Dünyanın en önemli ve saygın müzeleri, galerileri, sanatçıları, sanat fuarları, sanat kurumları ve medya kuruluşları şimdiden bu alan adı için önemli yatırımlar yapıyor.

.art alan adının Türkiye’deki ilk kullanıcısı da Zilberman Gallery oldu. Ayrıca art.art web sitesinde yer alan listeye göre, öncü olacağı açıklanan kurumlar arasında İstanbul Bienali de bulunuyor.

Klasik alan adlarına bir alternatif olarak oluşturulan .art ile birlikte kültür-sanat sektörünün dijital kimliğini yapılandırılması hedefleniyor. Ayrıca kültür-sanat sektöründe olan kişi ve kurumlara, kendilerini sanat dünyasında tanımlamaları için bir yol sunuyor.