kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Art.Ist Sauna açıldı

22 Aralık 2020

UNIQ Expo, McArt.ist Art Incubation Center ve TTLC Sanat Danışmanlığı iş birliğiyle çağdaş sanat alanında eser üreten sanatçıları bir araya getiren Art.Ist Sauna; 21 Aralık Pazartesi günü kapılarını açtı.

Art.Ist Sauna; resim, heykel, fotoğraf, dijital sanat, endüstriyel tasarım, seramik, cam, dokuma, karikatür, animasyon, performans ve sokak sanatı gibi sanatın her alanından eser barındırıyor. Art.Ist Sauna’da 1.000 TL ve üzeri fiyatlarla her bütçeye uygun eserler yer alıyor.

Yıl boyunca birbirinden farklı etkinliklerle sanatseverleri ağırlayacak olan Art.Ist Sauna’da sanata dokunan her alandaki uzman kişilerden söyleşiler, işin mutfağında sanat tarihi ve koleksiyonerlik eğitimi, atölye, kısa film gösterimi gibi etkinlikler de yer alacak. Birçok sergiye ev sahipliği yapacak olan Sanat Pazaryeri’nde düzenli olarak değişecek eserler ile dolaşım sağlanacak.

Art.Ist Sauna’da sergilenen eserlerin yanı sıra sanat tarihi ile ilgili kitapların, dergilerin, belgelerin bir araya toplandığı binden fazla doküman ve kitaptan oluşan bir kütüphane de yer alacak.