kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Arts Map Mikro Destek başvuruları başladı

7 Eylül 2021

Kültür ve sanatın birleştirici gücünü kullanarak sanatçılar, kurumlar, sivil toplum örgütleri, kamu ve bireyler arasında kültürel bağlar kurmayı amaçlayan kültür-sanat alanına yönelik bir dijital platform olan ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve InogarArt iş birliği ile hayata geçen Arts Map, ilk mikro destek çağrısını “Doğayla Bir” teması ile duyuruyor.

Arts Map, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 13.’sü olan “İklim Eylemi”ne vurguda bulunan “Doğayla Bir” teması ile, Türkiye ve Hollanda’daki kültür-sanat aktörlerinin iklim krizi, ekoloji ve çevre konularını merkeze alarak ülke içerisinde ve/veya iki ülke arasında gerçekleştireceği işbirliği projelerine destek verecek. Son başvuru tarihi 1 Ekim 2021.

Çalışmalarına başladığı günden bu yana 400’den fazla kültür-sanat aktörünü bünyesine katan Arts Map; kapasite geliştirme, ağ kurma, eğitmen eğitimi ve bilgi paylaşımı gibi yollar ile oluşacak küresel ve sürdürülebilir bir kültür-sanat ekosistemi yaratmayı hedefliyor. Bu çerçevede ilk duyurusu, sürdürülebilir diyaloglar yaratacak ve Hollanda ile Türkiye arasında kültür-sanat alanında iş birlikleri sağlayacak projelere ayıracağı mikro destek oldu. Öncelikli olarak bu iki ülke arasındaki iş birliklerini destekleyen Arts Map, organik ve küresel olarak etki alanını genişleterek büyümektedir.