kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

bang. Art Innovation Prix 2018 sergisi açılıyor

2 Mayıs 2018

ArtBizTech tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen bang. Art Innovation Prix’nin, 2018 yılı ana sergisi 3 – 18 Mayıs tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de yer alıyor.

“Dijital aura” temasıyla izleyiciyle buluşacak olan sergide, dünyada son dönemde tartışılagelen teknolojik ve bilimsel unsurları sanatla buluşturan 20 adet eser bulunuyor. Bu eserler, yapay zeka ve insan ilişkisi, ütopik kent tipolojileri, biyomimetik yapılar gibi farklı kurgular kullanarak, günümüzün yeni estetik yargıları ve yeni kavramlarını teknoloji üzerinden sorguluyor.

Sergide, biyo-elektromekanik ve ses enstalasyonları, ütopik kent topolojileri, biyomimetikten yola çıkarak oluşturulmuş yapılar, yapay zeka ve insan arasındaki ilişkilere değinen işler, istatiksel verilere bağlı oluşturulan interaktif projeler gibi teknoloji ve sanatı buluşturan eserler izleyicisiyle buluşacak.

bang. Art Innovation Prix sergisinin temelinde izleyicinin sessiz bir anda esere dahil olarak yaşadığı deneyim, eser ile karşılıklı aktarım ve aralarında kurulan “organik bağ” ele alınıyor. Sergi, insan ve makine arasındaki bağı sanat, bilim ve teknoloji alanlarında ele alıyor. Böylece, yeni nesil estetik yargılardan oluşan günümüz dilinin ve kavramların teknoloji üzerinden sorgulanmasını ve bu sorgulamanın yeni tartışmalara yer açmasını hedefliyor.

Projeleri bang. Art Innovation Prix 2018 programında sergilenecek eser sahiplerinin isimleri ise şu şekilde:

Ayfer İdil Kemaloğlu

Ayşe Hilal Ateş

Damla Yücebaş

Elif Bozlak

Engin Kaya

Ersin Öztürk

Galip Argun

Gökhan Bağcılar

Hale Arslan

Hamza Kırbaş

Hazal Fırat

İlayda Yeşilova

İlker Çetin

Kadir Salman

Kıvanç Sert

Mert Bayraktar

Mina Yancı

Mustafa Yıldırım

Nezihe Karakaya

Ozan Atalan

Pınar Akkurt

Ramazan Subaşı

Selin Karcı

Sinan Kolip