kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bilgi Üniversitesi’nde “Kök” sergisi

15 Mayıs 2018

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen ve yaratıcılık, sanat ve tasarımı bir araya getiren bir festival olan Project’04, bu yıl “Sınırlar” temasıyla düzenleniyor. Festival kapsamında ise 8 – 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Sanat ve Kültür Yönetimi bölümü öğrencileri tarafından “Kök” başlıklı sergi gerçekleştiriliyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde düzenlenen Derya Yücel koordinatörlüğündeki sergide Didem Erk, Burak Kabadayı, Reysi Kamhi, Volkan Kızıltunç, Suzy Hug Levy, Pınar Öğrenci, Volkan Parlak’ın çalışmaları sergileniyor.

Sergi kapsamında sanatçılar kökün yarattığı zıtlık üzerinden, kendilerine çağrıştırdıklarını, bilinçaltında yatan imgelerin yüzeye çıkışına ve kökünü bulmaya odaklanıyorlar. Sanatçılar, kök ile aile, kimlik, göçebelik-yerleşiklik ve bunun bir uzantısı olarak da yersizlik- yurtsuzluk kavramlarına odaklanıyor.