kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council’den açık çağrı: “İklim Değişikliği ve COP26”

25 Kasım 2020

British Council, sanatı, bilimi ve dijital teknolojiyi bir araya getiren ve iklim değişikliğine yenilikçi yanıtlar sunan yaratıcı komisyonlar için başvuruları davet ediyor.

Komisyonlar, İngiltere’nin Kasım 2021’de Glasgow’da ev sahipliği yaptığı United Nations Climate Change Conference of the Parties (COP26)’e yapılan kültürel programın bir parçası olacak. Hibe için son başvuru tarihi 13 Aralık 2020

British Council, Türkiye’nin de yer aldığı belirli denizaşırı ülkelerden ve eyaletlerden ortaklarla Birleşik Krallık’taki birey ve kuruluşlardan ortak başvuruları davet ediyor. Yaratıcı fikrinizi gerçekleştirmek için 50.000£’a kadar fon için başvurabilirsiniz.

Bu komisyonların, farklı ülkelerden, kültürlerden ve topluluklardan insanları birbirlerinin bakış açılarını anlamak ve iklim değişikliğine yaratıcı yanıt ve çözümler üzerinde birlikte çalışmak için bir araya getirerek gerçek anlamda küresel konuşmaları teşvik edilmesi isteniyor.