kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Can Altay Kasım ayı boyunca The Visitor Talks’ta

27 Ekim 2016

CCS Bard Hessel Museum tarafından tüm yıla yayılan söyleşi serisi “The visitor talks – we are the center for curatorial studies: the department of events (the discursive core)” sonbahar-kış programını açıkladı.

We are the Center for Curatorial Studies projesi kapsamında katılımcılar çeşitli etkinliklere, derslere, tartışmalara ve sunumlara katılabiliyor. Proje küratöryel çalışmalara ve bu tür bir çalışmanın merkezinde yer alma kavramına odaklanıyor.

The Visitor Talks kapsamında Kasım ayında çarşamba günleri konuşmacı olarak Can Altay da yer alıyor.

İstanbullu sanatçı Can Altay; sivil alan, şehir yaşamı, ürünler ve artistik çalışmalar ile ilgileniyor. Altay’ın çalışmaları daha önce Bolzano, İstanbul, Londra, Utrecht ve Berlin gibi birçok şehirde sergilendi. Öte yandan Altay, Ahali adlı antolojinin de editörlüğü üstlendi; Frieze, Artforum, AD (Architectural Design), Journal of Architectural Education, Arredamento Mimarlik and Sanat Dünyamız dergilerinde de yazıları yer aldı.