kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yeni sergi: ‘Bağ’

31 Mayıs 2022

Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), 23 Mayıs – 19 Haziran 2022 tarihleri arasında fuaye alanında, küratörlüğünü Işıl Çelik’in üstlendiği ve farklı disiplinlerde işler üreten 17 sanatçının çalışmalarından oluşan “Bağ” başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Resim, baskı, seramik, tekstil ve fotoğraf alanındaki çalışmalardan oluşan sergi; sanatçıların geçmiş, gelecek ve bugün ile kurulan ilişkinin sanatsal ifade biçimlerine odaklanıyor ve geçmişten günümüze bireysel ve toplumsal ritüellerin gündelik hayattaki kent, doğa ve metafizik yansımalarını, sanatçıların gözünden birbirleri ile kurdukları bağ ile yeniden inşa ediyor.

Ayça Uğur, Agâh Barış Can Aksakal, Begüm Mütevellioğlu, Berk Ergül, Buse Kökçü, Damla Yücebaş, Derya Ülker, Fatih Dülger, Gizem Yükseler, Işıl Çelik, Mert Ay, Mert Çağıl Türkay, Önder Terzi, Serra Kuşkaya, Zanna Abasova, Zeynep Bingöl Çiftçi ve Zeynep Erol’un çalışmalarının yer aldığı sergi; şaman ayinlerinden, antropolojik dönüşümlere, bireysel ritüellerden toplumsal cinsiyet eşitliğine, insana ve doğaya ait her alanda izleyiciyi yeniden düşünmeye davet ediyor.