kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Domates Biber Patlıcan 3: Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma sergileri açılıyor

20 Nisan 2016

Sergi, film, performans gösterimleri ve üretimlerinden oluşan SPOT Üretim Fonu’nun düzenlediği bir kültürel üretim platformu olan Domates Biber Patlıcan sergi serilerinin üçüncü ayağı “Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma” 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında Adahan -1 Galeri, Elhamra Han ve Bilsar Arka Bina’da gerçekleştiriliyor.

Bu sene, üretimlerde özellikle toplumsal ve sosyal hareketlerin ortaya çıkışı, bu süreçte bireylerin ve vücutların etkileşimi, bu etkileşimin toplumda dalgalar halinde yayılması temasına paralel sergiler gerçekleştiriliyor.

İnci Eviner’in Türkiye’de ilk defa gösterilecek “Parlamento” adlı video eserinin yer aldığı sergi Adahan -1 Galeri’de yer alıyor. Elhamra Han’da ise Ünal Bostancı’nın kurguladığı bir Zamansız Saray Müze, Ah! Kosmos’un Huzur Apartmanı, Her Bir Dakika için adlı ses enstalasyonu, Eda Gecikmez’in Süreli-Süresiz adlı çizim çalışmaları ve Sena Başöz’ün Hemşire Serisi, Yaprak Kırdök’ün Zaman Benden Yana isimli fotoğraf alıntıları, Çiçek Kahraman’ın 2ileri1geri video performans çalışması ve torna (Charlie Coffey, İrem Günaydın, Merve Kaptan) İşleyiş adlı yerleştirmesi olmak üzere 2015-2016 süre zarfında SPOT Üretim Fonu desteği ile üretilen yeni sanat işleri sergileniyor.

Domates Biber Patlıcan, “Tipik Bir Orta Saha Mücadelesi Şeklinde Geçen Karşılaşma” sergileri ile küratoryal projelere de yer veriyor. Bilsar Arka Bina’da gerçekleştirilecek sergiler arasında, Özkan Cangüven küratörlüğündeki Burak Ata: Kahramanlar, Bedenler ve Harabeleri sergisi ve Daniela Castro küratörlüğünde David Foster Wallace, Dora Longo Bahia, Ricardo Càstro, Karim Ainouz ve Tortoise’un eserlerinin yer aldığı İmkansız Sergi’si (Impossible Show) var.