kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DOTOrmanda’dan yeni program: “Ormanın Bildikleri”

16 Kasım 2020

DOT, yeni projesi DOTOrmanda kapsamında Ormanın Bildikleri” programını hayata geçiriyor. “Ormanın Bildikleri”, DOT’un ormandaki tiyatro alanında kurguladığı, tiyatro, sanat ve doğa hakkında bilgi paylaşımını hedefleyen bir eğitim alanı.

Bu alan, şehre ve şehrin yaşayanlarına öğrenme, yaratma ve ilham vermek için, zamanı ve özgürlüğü sağlamak amacıyla kurgulandı. “Ormanın Bildikleri” eğitimlerinde, tüm sınıflar, özel dersler, misafir atölyeler, ağaçların aralarında, çimlerin üstünde, ortadaki büyük taş alanda, mümkün olduğunca uzun süre açık havada yapılacak.

Ormanın Bildikleri, tiyatro alanından eğitim, sınıf ve derslerle başlayacak, aylar ve mevsimler değiştikçe yeni program ve buluşmalarla programını genişletecek. 17 Kasım 2020’den itibaren her ay yeniden açıklanan sınıf ve ders başlıklarıyla gelişecek.

Program kapsamında açıklanan ilk eğitim ve sınıflar, Gençlik Tiyatrosu Sınıfı, Başlangıç Seviyesi Oyunculuk Sınıfı, Orta Seviye Oyunculuk Sınıfı, Çocuklarla İngilizce Drama Sınıfı, İngilizce Gençlik Tiyatrosu ve Tiyatro Yapımcılığı.