kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Engelsiz Filmler Festivali’nden Kısa Film Yarışması

15 Haziran 2021

Puruli Kültür Sanat tarafından bu yıl 11 – 17 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrimiçi ve fiziksel gösterimler ile 9. kez düzenlenecek Engelsiz Filmler Festivali, programına eklediği yeni bölümler ve uluslararası bir Kısa Film Yarışması ile sinemaseverlere yenilenmiş ve zengin bir program sunmaya hazırlanıyor.

Festival kapsamında kısa filmlerin tanıtımı ve dolaşımı ile; seyirci, genç yönetmenler ve sinema profesyonelleri arasında diyalog kurulmasını sağlamak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Kısa Film Yarışması, tema kısıtlaması olmaksızın kurmaca ve animasyon türünde tüm dünyadan kısa filmlerin başvurusuna açık olacak. Kısa Film Yarışması’na son başvuru tarihi 10 Temmuz 2021.

Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan 2020 ve 2021 yapımı kısa filmler kabul ediliyor. Finale kalarak festival programında yer alacak filmler ise 2 Ağustos 2021 tarihinde açıklanarak En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri için jürinin karşısına çıkacak. Festival izleyicileri ise verdikleri oylarla Seyirci Özel Ödülü’nün sahibini belirleyecek.