kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Mehmet Nuri Göçen Vakfı Kuşadası’nda Seramik Çalıştayı düzenliyor

15 Haziran 2021

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı, 17 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında Pine Bay Holiday Resort Kuşadası’nda Seramik Çalıştayı düzenliyor.

Seramik sanatçısı Mehmet Tüzüm Kızılcan koordinatörlüğünde yürütülecek çalıştay, bu yıl ayrıca ilk kez misafirlere açılacak ve 10 seramik sanatçısını ve yurt dışından gelecek olan misafirleri ağırlayacak. 2017’den bugüne altı adet seramik çalıştayı gerçekleştiren vakıf, uluslararası alanda 300 sanatçıyı bir araya getirdi. Çalıştay, farklı seviyelerde seramiğe gönül verenleri hem kendini geliştirmek hem de tatil fırsatı sunmak için davet ediyor.

Mehmet Nuri Göçen Vakfı, 2017’den bugüne gençlik koşularında katılımcıların sağladığı destekle 207 öğrenciye burs verdi. Vakıf, öğrencileri Pine Bay bünyesinde iş imkânı sağlayarak sektöre kazandırdı. Bu yıl da Seramik Çalıştayı’ndan elde edilen gelir öğrencilerin eğitim desteği için kullanılacak.