Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu başvuruları bekliyor

17 Mayıs 2016

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu (ETSP), 8. yılında iki ülkeden ve her iki ülkenin diasporalarından kısa filmcileri ve belgeselcileri ortak yapıma uygun projeleriyle ETSP Proje Geliştirme Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor! Atölye, 12. Uluslararası Altın Kayısı Film Festivali sırasında, 11-13 Temmuz 2016 tarihleri arasında, Erivan’da gerçekleştirilecek. Başvurular 15 Haziran 2016’ya kadar devam ediyor.


İki günlük atölye çalışması eğitimler, birebir toplantılar ve proje sunumlarını içeriyor. Atölye için seçilecek 10 kısa film ve belgesel projesi uluslararası jüri tarafından değerlendirilecek.

Atölye sonunda, jürinin kararıyla seçilen bir proje 7,500 Euro ödül kazanacak. Bu yılki ödül, Avrupa Birliği desteği ile veriliyor. Türkiyeli katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri (proje başına bir katılımcı) ETSP projesi tarafından karşılanacaktır.

Atölyeye başvuru yapmak için gerekli belge ve başvuru formunun İngilizce olarak atcp@gaiff.am ve info@anadolukultur.org adreslerine gönderilmesi gerekmektedir.