kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu’ndan ortak yapımlar için başvuru çağrısı

12 Haziran 2018

Altın Kayısı Sinema Geliştirme Platformu (Ermenistan) ve Anadolu Kültür (Türkiye) ortaklığında kurulan Ermenistan Türkiye Sinema Platformu, Ermenistan ve Türkiye arasındaki ortak yapımları destekliyor.

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu’nun bu yılki toplantısı 10-11 Temmuz 2018 tarihlerinde Erivan’da, Altın Kayısı Uluslararası Film Festivali sırasında gerçekleşecek. Ön jüri Ermenistan, Türkiye ve iki ülkenin diasporalarından 5’er projeyi seçerek Erivan’a davet edecek. Atölye çalışmasının sonunda uluslararası jürinin seçeceği bir proje 7 bin euro yapım desteği ile ödüllendirilecek. Atölye için son başvuru tarihi 24 Haziran 2018.

Başvuru koşulları ve gerekli bilgiler:

  • ETSP atölyesine kısa film ve belgesel projeleri başvurabilir.
  • Film ekipleri iki ülkeden sinemacılardan oluşmalı ve filmler ortak yapım olmalıdır.
  • ETSP, Türkiye’den seçilecek her projeden bir kişinin (yönetmen veya yapımcı) ulaşım ve konaklama masraflarını karşılayacaktır.
  • Atölye çalışmaları İngilizce gerçekleşecektir. Sunumlar sırasında gerekmesi halinde çevirmen sağlanacaktır ancak atölye boyunca çevirmen bulunmayacaktır.
  • Ödül kazanan proje, 2019 Eylül’e kadar tamamlanmalıdır.
  • ETSP atölyesine katılan projeler, filmler tamamlandıktan sonra kredilerde ETSP logosunu kullanmayı taahhüt eder.