Eurasia Doc Belgesel Film Yazım Atölyesi başvuruları başladı

31 Mart 2016

Ecran Libre ve Docmonde tarafından geliştirilen Eurasia Doc Projesi 5. yılında, Türkiye’den belgesel yönetmenlerini, 13 – 24 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 12 gün sürecek yaratıcı belgesel eğitimi ve film projesi yazım atölyesine çağırıyor.

Bu atölye sonunda geliştirilen en iyi film projeleri, atölyenin hemen ardından ardından 29 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Ermenistan‘da gerçekleştirilecek yerli ve Avrupalı yapımcıların ve televizyon yayıncılarının da davetli olduğu ”TENK” toplantılarına katılma fırsatı bulacak.

Ana amacı, belgesel ile ilgilenen kişilere, film yapım sürecine profesyonel bir bakış açısıyla yaklaşmaları ve kişisel olarak sanatsal eğilimlerini güçlendirmeleri konusunda destek vermek; genel olarak bölgeler arası (Avrupa-Asya ülkeleri) işbirliğinin artmasına katkıda bulunmak olan Eurasia Doc Projesi’nin Türkiye’deki ayağını, Fransız Kültür Merkezi (Institut Français en Turquie – IFT), Galatasaray Üniversitesi, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA), İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Anadolu Kültür ve ETSP (Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu) işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Projeye son başvuru tarihi 15 Mayıs 2016.