kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair bu yıl dijital olarak gerçekleşiyor

27 Temmuz 2021

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, bu yıl daha geniş ve küresel bir izleyici kitlesinin dikkatini çekmek için çevrimiçi olarak 26 Temmuz – 26 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Fuar bir ay boyunca, 34 ülkeden 115’den fazla bağımsız yayıncı ve sanatçıların 600’den fazla yayınını 3 boyutlu bir galerideki sanal sergide sunacak.

Küçük ve bağımsız yayıncıları bir araya getiren Fanzineist Vienna; sergi, atölye çalışması ve sunumlar aracılığıyla fanzinleri ve sanat kitaplarını izleyicileri için daha erişilebilir hâle getirmeyi ve bağımsız yayın kültürünü tanıtmayı amaçlıyor.

Fuarın paralel etkinlikleri arasında, Mollie Underwood ve Holly Meadows-Smith‘in (Irrelevant Press) fanzin atölyesi, Draw Down Books, Paula Minelgaite, Caterina Ragg & Adriana Monsalve (Homie House Press), Frida Hammar, Shy Bairns, Christian Reister ve Alexander Chernavskiy gibi çeşitli sanatçıların ve uluslararası yayıncıların konuşmalarından oluşuyor. Bunun dışında video sunumlarıyla DUES, Nikolaos Kachrimanis, Maya Strobbe (Ramsdam Books) ve Irma Boom yer alıyor. Ayrıca müzik performanslarıyla Reptilians From Andromeda, Ivan Usen, Allen Hulsey ve Monika Bulanda feat. Can Ömer Uygan izleyicilerle buluşacak.