kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Future Architecture’dan mimarlara çağrı

14 Aralık 2016

Future Architecture (FA) 2017 , yeni fikirler için açık çağrı yapıyor. Geçen yıl ilk defa düzenlenen etkinlikler dizisi Future Architecture, 2017 dönemi boyunca Avrupa’nın çeşitli kentlerinde düzenlenecek program için başvular başladı. Başvurular 9 Ocak 2017 tarihine dek devam ediyor.

Bu platform, çıkış yapan yaratıcı girişimcileri, mimarlığın geleceği konusundaki yeni fikirleri ve gelecek projeleri ile başvuruya çağırıyor.

Başvuru yapan kişilerin mimari beyanat, sosyal deney, iş modeli, yeni inşaat metodu, yeni yaşam alanı vb. projelerinin gelecek Avrupa mimarisi hakkındaki münazaralara uygun olması gerekiyor.

Tüm başvurular Future Architecure web sitesinde yayınlanacak; başvuranlar direkt olarak sergi, konferans, söyleşi ve workshop gibi etkiliklere davet edilecek. Projelerin sonuçları ise Ljubljana Festivali’nde yer alacak. Ayrıca platform tarafından seçilen kişilerin seyahat ve konaklama masrafları da karşılanıyor.