kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Galerist ve Dirimart Paris Photo’da

7 Kasım 2019

Paris’teki en büyük uluslararası sanat fuarı olan ve 1997 yılından beri fotoğraf yaratıcılığını ve kaynağındaki galerileri, yayıncıları ve sanatçıları tanıtmak ve beslemek misyonunu üstlenen Paris Photo’nun 23. edisyonu, bu yıl 7 – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında Grand Palais Paris’te gerçekleşiyor. Fuarda Türkiye’den Galerist ve Dirimart da yer alıyor.

Paris Photo, dünyanın dört bir yanından 200’e yakın katılımcıyı bir araya getirerek koleksiyonerlere ve meraklılarına fotoğraf odaklı projelerin bugünkü en farklı ve nitelikli sunumunu sunuyor. Önde gelen galeriler, modern ustalardan genç yeteneklere kadar tarihi ve çağdaş sanat eserlerini sergiliyor. Uzman yayıncılar ve sanat kitabı satıcıları, eşsiz ve nadir baskıların yanı sıra, günümüzün en ünlü sanatçılarının çoğuyla kitap tanıtımları ve imza oturumları sunuyor.

Paris Photo ayrıca ziyaretçilere ilk elden fikir ve sanat dünyasına erişim sağlıyor. Programlama, tanınan kamu kurumları ve özel kurumlar küratörlüğünde düzenlenen sergiler, ödüller, küratörler, sanatçılar, koleksiyonerler ve eleştirmenlerle konuşma serileri ve ortamın benzersiz tarihini araştıran özel etkinlikler; değişen vizyonlar, uygulamalar ve ortaya çıkan trendler. Ayrıca, fuarın “In Paris During Paris Photo” programı, dünyadaki en zengin fotoğraf koleksiyonlarından bazılarını içeren, Paris’te yoğun bir kültürel kurumlar ağını bir araya getiriyor.