kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Garajistanbul, 10 . yılında yoluna Garaj olarak devam ediyor

14 Ağustos 2017

2005 yılında Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran tarafından, Galatasaray Otoparkı’nın en alt katı kiralanarak hayata geçirilen güncel gösteri sanatları merkezi garajistanbul, 2007 yılında tiyatrodan dansa, müzikten atölye çalışmasına birçok etkinliğe ev sahipliği yapmak ve alan açmak için Beyoğlu’nun kalbinde Galatasaray’da açılmıştı. 2012‘de el değiştiren ve yeni içeriği ve tasarımıyla İstanbullu izleyicilerle yerli ve yabancı müzik ve tiyatro yapımlarını buluşturan garajistanbul, 10. yılında Play Tuşu işbirliğiyle ve Garaj adıyla Beyoğlu’nda yeniden önemli bir durak olmayı hedefliyor.

Play Tuşu ve Garaj ekibinden:

“İstanbul’un kültür ve sanat adına potansiyelinin hali hazırdaki mevcudiyetinden çok daha yüksek olduğuna inanıyoruz. Dünüyle henüz birkaç yıl evvel dünya basınında “Cool İstanbul” olarak anılan bir şehrin, bugünü ve yarınıyla “Coolest İstanbul” olarak anılması bir hayal mi? Bu hayale hepimizin ortak olması çok mu zor? Hep beraber kurduğumuz bu hayale ve özlediğimiz İstanbul’a kavuşmamamız için  ortada hiçbir sebep yok. İyi müzik ve siz iyi insanlarla birlikte bütün şartlar müsait.

Bugün, A’dan Z’ye her ismine inandığımız bir programla birlikte hepimiz için çok heyecan verici bir yolculuğa başlıyoruz. 2013 yılından bu yana müzik ve popüler kültürün ülkemizdeki amiral gemilerinden, kimi zaman haşarılığa kaçsa da her zaman samimi olan, yaratıcılığını da işbu karakterden alan Play Tuşu’yla kurduğumuz ortak hayal, sizin desteğinizle, sizlerle daha da büyüyecek, daha da gelişecek. Öylesine bir motto’dan çok daha fazla anlam yüklediğimiz #garajsoundsbetterwithyou’daki “you” sizsiniz. “You”, Garaj’ın 10. yıl programında yer alan her bir sanatçı.

İstanbul kültür ve sanat hayatının rotasına hep beraber yeni bir ivme kazandırmak istiyoruz. İstanbul kültür ve sanat hayatının ve İstanbul’un özlediği iyi müziği bizimle beraber aynı yolda ilerleyen diğer değerli mekanlarla birlikte vermek istiyoruz. Bunu başarabilirsek, o yol inanın ki çok çok daha güzel yarınlara çıkacak. Eminiz ki yol boyunca yanımızda olacaksınız. Çünkü çok yeni olmasına rağmen bir hayli anlam yüklediğimiz motto’muzun da dediği gibi #garajsoundsbetterwithyou!