kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

GMK Grafik Tasarım Sergisi bu yıl çevrimiçi

7 Aralık 2020

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından 1981’den bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarımın belleği niteliğindeki GMK Grafik Tasarım Sergisi, bu yıl 39. kez Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.

Sergide bu yıl öğrenci projeleri dâhil 22 kategoride 283 tasarımcı ve 746 tasarım yer alıyor. Türkiye’de 39 yıldır grafik tasarım alanında üretilmiş işleri ve değişen eğilimleri izlemeyi mümkün kılacak GMK Grafik Tasarım Sergisi Dijital Arşivi de önümüzdeki aylarda erişime açılacak.  

29 Kasım 2020 Pazar akşamı saat 20.00’de GMK YouTube kanalı üzerinden gerçekleşen sergi açılış ve ödül töreninde Grafik Tasarım Ödülleri ve pek çok özel ödül sahibini buldu.

Grafik Tasarım Sergisi’nin programında, Türkiye çapında geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedeflediği bu çevrimiçi sergiyle beraber, salgın sürecindeki gelişmelere bağlı olarak, farklı şehirleri ve üniversiteleri kapsayacak gezici sergi ve etkinlikler de yer alıyor.