kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Gökçen Dilek Acay’ın solo sergisi Galeri Nev’de

9 Kasım 2016

Galeri Nev İstanbul, 11 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında Gökçen Dilek Acay‘ın “Gelecekteki İlkel” başlıklı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

“Gelecekteki İlkel” başlıklı sergide Acay, insan türünün ve gücün evrimini farklı mecralarda ürettiği işlerle bir araya getiriyor. Saç, sabun, tığ işleme ve mekanik heykel gibi tekniklerle üreten sanatçı, organik ve inorganiğin, hareketli ve cansız objelerin iç içe geçtiği bir dünya yaratıyor.

Acay eserlerini bir sanat objesi olarak sınırlamak yerine, onları günümüze taşınmış arkeoloji veya doğa müzesi parçaları olarak sunuyor. Homo sapiens türünün ortaya çıkış tarihinden etkilenen sanatçı, otorite, itaat, hiyerarşi ve kontrol mekanizmaları konularını inceliyor.

Gökçen Dilek Acay, 2012’de Bauhaus University Weimar’da Güzel Sanatlar yüksek lisansından mezun oldu. Acay’ın işleri Contemporary Istanbul ve Art Brussels Sanat fuarlarında Galeri Nev İstanbul’un standında yer aldı.