kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

GuGuOu Corridor Project Space’te

8 Nisan 2019

GuGuOu, 5 – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında Corridor Project Space için With Their Hearts, People Walk adlı, iki ayaktan oluşan bir iş sahneliyor. GuGuOu’nun projesine SAHA Derneği destek veriyor.

Birinci bölümde sanatçılar, yerel katılımcılarla işbirliği yapıyor. Sahne dekoru kapsamında sergi mekânına taşınacak farklı pankartlar tasarlanıyor. GuGuOu, tamamıyla sonuca odaklanmaktan ziyade, süreç boyunca ortaya çıkan potansiyel enerjileri entegre etmeyi ve böylece sürecin neticesine vurgu yapmayı amaçlıyor. İkinci bölüm ise yerel müzisyenlerin katılımıyla düzenlenen yirmi dakikalık bir müzik performansından oluşuyor. Performansın ardından, sahne dekoru yerel müzisyenlerin konserlerinde arka plan olarak kullanabilmesi için iki hafta boyunca aynı şekilde bırakılacak. GuGuOu tarafından kurgulanan müzik performansları ve işbirlikçi durumlar, İstanbul ve diğer yerlerdeki sanat alanlarını enerji ve bağlantı ile tekrardan canlandırma ihtiyacına karşılık veriyor.

GuGuOu: Güneş Terkol, Güçlü Öztekin ve Oğuz Erdin’den oluşan GuGuOu, enstalasyon, müzik, sanatçı kitapları, video ve performansa odaklanan çalışmalar üretiyor. Her sanatçı bağımsız olarak ayrıca kumaş, resim ve enstalasyon gibi medyumlarla çalışıyor. 13 yıldan uzun süredir birlikte müzik yapan kolektif, MAXXI Rome, İstanbul Bienali ve District Berlin gibi sergi ve projelerde performans sergiliyor.