kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hera Büyüktaşçıyan 52 Artists 52 Actions’ta

20 Mayıs 2019

Sydney’de yer alan Artspace, 17 Mayıs – 4 Ağustos 2019 tarihleri arasında 52 Artists 52 Actions başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, Türkiye’den Hera Büyüktaşçıyan da yer alıyor.

Dünya, son on yılda, nükleer silahların yayılmasından ve artan iklim değişikliği tehdidinden, kentleşmenin hızlı yükselişine ve ciddi ekonomik eşitsizlik ve demokratik şeffaflığın azalmasına çarpıcı bir değişim gördü. Aynı zamanda, dünya çapındaki topluluklar, yeni bir medya dünyasında eski iktidar yapılarına meydan okuyarak sosyal ve politik değişimi protesto etmek için bir araya geldiler. 52 Artists 52 Actions, bu mevcut koşullara, yerel ve dünyadaki önemli kaygılara cevap vermek için bir çerçeve olarak geliştirildi. Asya’daki sanatsal uygulamalara dikkat çekerek ve Batı Asya’dan Pasifik’e kadar olan bölgenin genişletilmiş bir bakış açısına sahip olan proje, aynı anda çevrimiçi ve kapalı olarak gerçekleşiyor.

Sergide yer alan diğer sanatçılar: Richard Bell (Avusturalya), YOUNG-HAE CHANG HEAVY INDUSTRIES (Güney Kore), Hasan Hujairi (Birleşik Arap Emirlikleri), Kyungah Ham (Güney Kore), Tromarama (Endonezya), Pio Abad (Filipinler), Hit Man Gurung (Nepal), Deborah Kelly (Avusturalya), Heman Chong (Singapur), Chim↑Pom (Japonya), Yuk King Tan (Hong Kong), Shivanjani Lal (Fiji), Reetu Sattar (Bangladeş), Nasim Nasr (İran/Avusturalya), Sawangwongse Yarnghwe (Burma/Myanmar), Rasel Chowdhury (Bangladeş), Bhenji Ra (Avustralya/Filipinler), Rushdi Anwar (Kürdistan), Enkhjargal Ganbat (Moğolistan), Mulka Project (Avustralya), Charles Lim (Singapur), Echo Morgan (Çin), Amin Tasha (Afganistan), Shiraz Bayjoo (Morityus), Anida Yoeu Ali (Kamboçya), Tita Salina & Irwin Ahmett (Endonezya), Fazal Rizvi (Pakistan), Ritu Sarin & Tenzing Sonam (Hindistan/Tibet), Ashmina Ranjit (Nepal), FAFSWAG Aotearoa, pvi collective (Avustralya), Refugee Art Project (Avustralya), Abdul Halik Azeez (Sri Lanka), Jason Wee (Singapur), Vernon Ah Kee (Avustralya), Art Labor Collective (Vietnam), Arahmaiani Feisal (Endonezya), Zhao Zhao (Çin), Rosanna Raymond (Yeni Zelanda), Mike Parr (Avustralya), Nicolas Mole (Yeni Kaledonya), Rabbya Naseer (Pakistan), Venuri Perera (Sri Lanka), Taloi Havini (Papua Yeni Gine), Wang Rou (Malezya), Tintin Wulia (Endonezya), Kuang Yu Sui (Tayvan), Samson Young (Hong Kong), Tuan Andrew Nguyen (Vietnam), Chia-En Jao (Tayvan), James Tyler (Avustralya/Kuarna Yarta).