kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

III. Heykelde Yeni Keşifler yarışması için başvurular başladı

20 Haziran 2022

Milliyet Sanat tarafından heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ve Mesa Holding sponsorluğunda düzenlenen Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının 3. edisyonu için başvurular başladı.

Heykelde Yeni Keşifler, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemeyi, genç heykel sanatçılarının görünürlüğünü artırmayı, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmayı ve böylece heykel sanatına yeni değerler kazandırmayı amaçlıyor.

III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının seçici kurulu Aslı Sümer, Berrak Barut, Derya Yücel, Ebru Özdemir, Filiz Aygündüz, Melike Bayık, Meltem Demirören Oktay, Prof. Neslihan Pala, Sabiha Kurtulmuş, Seçkin Pirim ve Sinem Konu Keskinok’tan oluşuyor. 

Kazanan yarışmacılara üretim desteği ve sergileme imkânı tanınan yarışmada, seçici kurul tarafından 10 eser belirlenecek. 10 finalist arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 15 bin TL üretim desteği almaya hak kazanırken birinci seçilen genç sanatçı ise, yurt dışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. Ayrıca yarışma sponsoru tarafından seçilen bir esere Mesa Özel Ödülü takdim edilecek.