kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İKSV’den 50. yıl çantaları

11 Mart 2022

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 50. yıl kutlamaları kapsamında hayata geçirdiği projeyle, geçmiş yıllarda etkinliklerde kullanılan tanıtım malzemelerinden ileri dönüştürülerek üretilmiş çantaları sanatseverlere sunuyor.

Bir zamanlar İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali, İstanbul Film Festivali, İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Bienali, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu ve İstanbul Tasarım Bienali’nin tanıtım malzemeleri olan brandalar, Reflect Studio’nun işbirliği ve Hüner Aldemir‘in tasarımlarıyla çanta olarak ileri dönüştürüldü.

Sınırlı sayıda üretilen İKSV 50. yıl çantalarının her biri farklı bir desene sahip. İki farklı boyda satışa sunulan çantaların büyük boyu (37×37 cm) içinde dizüstü bilgisayar, tablet ya da defter taşımaya; küçük boyu (30×15 cm) ise makyaj çantası, kalemlik veya el çantası olarak kullanmaya uygun. Çantaların dış malzemesi dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek vinil malzemelerden, iç astarı ise %100 pamuklu kumaştan hazırlandı.