kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Modern Sinema’da yeni program: “Gelecek Kısa”

19 Ocak 2021

İstanbul Modern Sinema, 21 – 31 Ocak 2021 tarihleri arasında Türk Tuborg A.Ş.‘nin katkılarıyla yeni yılın ilk programını kısalara ayırıyor. Türkiye ve dünyadan kısa filmler, Biz de Varız! Kısalar ve Oscar Kısalar başlıkları altında iki seçkide buluşuyor. 27 kısa filmin izleyiciyle buluşacağı Gelecek Kısa programı ücretsiz ve çevrimiçi gösteriliyor

Gelecek Kısa adlı program iki seçkiden oluşuyor. Biz de Varız! programının devamı niteliğinde olan seçkinin ilkinde geçen sene Türkiye’de üretilmiş 19 kısa film yer alıyor. Programda 3 boyutlu animasyondan belgesele, deneyselden drama uzanan filmlerin gösteriminin yanı sıra yönetmenleriyle çevrimiçi buluşmalar da gerçekleşiyor. 21 – 27 Ocak 2021 tarihleri arasında gösterilecek seçkide yer alan kısa filmler arasında Mamaville, Ahtapot, Lal, Disonans bulunuyor. İkinci seçki ise 2020 yılında Akademi Ödülleri’nde animasyon ve canlı çekim dallarında Oscar’a aday olan 8 kısa filmden oluşuyor. 28 – 31 Ocak 2021 tarihleri arası yayınlanacak Oscar’ın kısaları arasında ödül sahibi Komşuların Penceresi filmi yer alıyor.