kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul’da sanat odaklı yeni bir yaratıcı platform: Hamam Arts Hub (HAH)

11 Ekim 2018

Kuruçeşme’nin kömür deposu olduğu 17. yüzyıl döneminde çalışanların temizlenmesi, arınması, dinlenmesi, sosyalleşmesi amacıyla inşa edilen tarihi Osmanlı hamamı; İstanbul Design Factory’nin mimari renovasyonu ile Hamam Arts Hub (HAH) olarak yeniden hayat buldu

Hamam Arts Hub (HAH); büyüleyici mimarisi ile klasik sanattan, çağdaş ve dijital sanata kadar birbirinden farklı performansta sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan tarihi sanat galerisi olarak hizmet vermenin ötesinde; sanat, teknoloji ve girişimciliğin bir arada yer aldığı, birinden farklı sanat disiplinleri ve yaratıcı genç sanatçıların birlikte çalışma ve üretme imkanı yakaladığı ortak çalışma alanları ile girişimcilik ve yaratıcılık ekseninde bir ekosistem yaratmayı hedefliyor.

Hamam Arts Hub (HAH) günümüzde sanat eğitimlerinin verilebileceği, yarışmaların düzenlenebileceği, sanat ilgililerinin ve koleksiyonerlerin keyifle eser seçebileceği, tasarım dükkanlarının yer aldığı bir mekan olmasının yanı sıra içindeki Artcafe ile de sanat meraklılarının bir araya gelerek sosyalleşebileceği bir buluşma noktası olma özelliği taşıyor.

Hamam Arts Hub (HAH)’ın sanat oluşumlarından biri olan Galeri Binyıl’ın binaların mimari konseptinden yola çıkarak oluşturduğu Su Okulu sergisi, tarihi hamam konsepti ile Hamam Arts Hub’da 28 Eylül – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

Türkiye’den 23, Yunanistan’dan 6 sanatçının “su” konulu çağdaş ve güncel eserlerinin yer aldığı sergide Işık Aslıhan, Emrah Ateşli, Öykü Canlı, Barış Cihanoğlu, Tevfik Gürkan Çanakcı, Sabahat Çıkıntaş, Vedat Berke Fırat, Tati Douvana, Güler Güngör, Serap Gümüşoğlu, Fazilet Kendirci, Seydi Murat Koç, Şela Mistriel, Lena Morfogeni, Roş Onurel, Deniz Orkuş, Çetin Özer, Esen Öztaş, Maria Pastra, Katherina Rimpatsiou, Şemsi Spencer, Barış Sarıbaş, Eda Sütunç, İlknur Şanal, Yusuf Taktak, Funda Tarakçıoğlu, Nota Tsitoura, Gül Yasa, Constantinos Valaes yer alıyor.