kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

K.A.I.R. Košice Misafir Sanatçı Programı ve Hayy Açık Alan’dan çağrı

22 Nisan 2019

K.A.I.R. Košice Misafir Sanatçı Programı, Hayy Açık Alan işbirliği ile İzmir’den görsel sanatçıları iki aylık bir misafirlik programına davet ediyor.

Košice’de sanatçı misafirliği için, K.A.I.R. İzmir’den Košice şehrine dair alana özel proje çalışmak isteyecek bir sanatçıyı ağırlayacak. Sanatçının yerel sanatçılarla işbirliğine açık olması bekleniyor. Programa sadece bireysel çalışan sanatçılar başvurabilir. Son başvuru tarihi 10 Mayıs 2019.

K.A.I.R. dünyanın her yerinden farklı disiplin ve ifade biçimini benimseyen sanatçıları ağırlayan uluslarası bir misafirlik programıdır. K.A.I.R. özellikle Slovak sanatçılar ile diğer ülkelerden sanatçılar arasında uluslararası işbirlikleri yaratmaya ve sanat organizasyonları yapmaya odaklanır. 2011 yılından beri sanatçılara projelerini hayata geçirmeleri için Kosice’nin ilham verici tekil kültürel ortamında çalışma imkanı sağlar, faal yerel sanat ortamında işbrlikleri kurmasına, yerel ve ulusal bağlamda kendilerini sunmalarına olanak sunar. K.A.I.R Košice Artist in Residence ayrıca kurduğu işbirlikleri ve proje ortaklıkları ile Slovak sanatçılara başka misafir programlarına seyahat etme olanağı sağlıyor.