Kaan Müjdeci yeni film projesiyle Cannes Atölye’ye seçildi

11 Mayıs 2016

İlk uzun metraj filmi “Sivas” ile 71. Venedik Film Festivali‘nde “Jüri Özel Ödülü” başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Kaan Müjdeci; ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo” ile 11 – 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşen 69. Cannes Film Festivali kapsamındaki Cannes Atölye’ye (Cannes L’Atelier) seçildi.

69. Cannes Film Festivali kapsamında yürütülen, gelecek vaat eden yönetmenlerin seçildiği Cannes Atölye, her yıl 15 yönetmenin film projesini finansman ve prodüksiyon desteği sağlamak adına sektör profesyonelleri ile bir araya getiriyor.

Daha önce 34. İstanbul Film Festivali kapsamında 10. Köprüde Buluşmalar ve 21. Saraybosna Film Festivali kapsamında Cinelink Ortak Yapım Platformları’na seçilen “Iguana Tokyo”; aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’dan 1 milyon TL destek fonu almaya hak kazandı.

2017 yılında tamamlanması planlanan filmin çekimleri ise Tokyo ve Berlin’de gerçekleştirilecek. Bir bölümünün manga animasyon olarak gerçekleştirileceği uzun metraj kurmaca film olarak çekilecek olan “Iguana Tokyo”nun kadrosunda Hollywood oyuncuları da yer alacak.