kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Künstlerhaus Büchsenhausen’den açık çağrı

11 Ocak 2017

Avusturya Innsbruck’ta yer alan Künstlerhaus Büchsenhausen tarafından yürütülen 2017-2018 Burs Programı başvuruları başladı. Programa tüm dünyadan sanatçılar, sanat teorisyenleri, eleştirmenleri ve küratörler başvurabiliyor.

Program 2 Ekim 2017 – 11 Şubat 2018 veya 12 Şubat – 24 Haziran 2018 olmak üzere iki dönemden oluşuyor. Adaylar yalnzca bir döneme başvurabiliyor. Programa seçilecek kişiler bir jüri tarafından belirleniyor ve seçilen kişilere çalışmalarını yürütmeleri için bir bütçe atanıyor. Program başvuruları 27 Ocak 2017 tarihine dek devam ediyor.

Künstlerhaus Büchsenhausen prodüksiyon, araştırma ve görsel sanat alanında hizmet veren bir merkez. Künstlerhaus bu bağlamda sanatsal ve sanat teorilerini geliştirmeyi ve üretmeyi hedefliyor. Fellowship Program ise uluslararası artistik prodüksiyon, araştırma ve tartışmaların sürdürülüyor. Program aynı zamanda yeni artistic deneylerin yapılmasına da imkan veriyor.