kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Murat Abbas Zorlu PSM Genel Müdürü görevinden ayrıldı

20 Kasım 2020

6 yılı aşkın bir süredir Zorlu PSM‘de Genel Müdür’lük görevini üstlenen Murat Abbas, bugün Facebook’tan paylaştığı bir ileti ile Zorlu PSM’deki görevinden ayrıldığını açıkladı.

Murat Abbas, 2014 yılının Ekim ayında Zorlu Gayrımenkul’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak işe başlamış, 2015 yılının Şubat ayında ise Zorlu PSM’nin Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Murat Abbas’ın yaptığı açıklama şöyle:

“En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bugün Zorlu PSM’deki son günüm. Sayfalarca da yazabilirim ama çok kısa tutacağım. Altı seneyi biraz aşan bir süredir büyük emek verdiğim bir yerden ayrılma kararını alabilmek hiç mi hiç kolay olmadı. ‘Neden peki?’ sorusuna verilebilecek en kısa cevap belki de ‘hayat böyle, geliriz ve gideriz’ olurdu muhtemelen. Hemen hiç bir şeyden yılmayan, yorulmayan birisi olsam da son bir senedir sağlam kalabilmek için gereğinden çok fazla enerji tükettim. Şimdi bir süre dinlenme, yeniden enerji biriktirme, kendime ve aileme vakit ayırma zamanı. Sonrasında yeniden sahalara döneceğim elbette. Çok daha büyük bir enerji ve tutkuyla hem de. PSM’deki altı yıllık çalışma dönemimde benden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen eşime, aileme, kedi dostum Mr Goldie’ye, dostlarıma, PSM ekibine, holding ve sektör çalışma arkadaşlarıma, bana imkan tanıyan büyüklerime, tüm sanatçı dostlarımıza, iş ortaklarımıza, tüm emekçilere, tüm ahalimize sonsuz teşekkür ediyorum. İnşaallah yeni yolculuklarda yeniden bir araya geleceğiz. Bu süreç zarfında istemeden de olsa üzdüğüm, kırdığım herkesten özür dilerim. Atalarımızın bir özlü sözüyle bitireyim; “United we stand, divided we fall.” Allaha ısmarladık. Çok yaşa @zorlu_psm”