kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Müze Evliyagil’de yeni sergi: ‘Mevcudiyet Kayıtları’

23 Mart 2022

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştiği ArtOda, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenecek sergi ve etkinliklerle video sanatını mercek altına alan ve bu yıl ikinci edisyonu 15 – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen SENKRON kapsamında 17 Mart – 22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Can Akgümüş’ün küratörlüğünü üstlendiği Mevcudiyet Kayıtları isimli performans arşivleri video sergisine ev sahipliği yapıyor.

Mevcudiyet Kayıtları; Türkiye’de performans sanatının önde gelen kıdemli isimleriyle genç performans sanatçılarınının performans arşivlerini bir araya getiriyor. Sergide; kadın kimliği, beden politikaları ve bedenin sınırları kavramları etrafında altı sanatçının performans videoları yer alıyor. Sergide yer alan sanatçılar Ebru Sargın L., Gülhatun Yıldırım, Mehtap Baydu, Nezaket Ekici, Zeynep Kayan & Özgür Atlagan.