kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nesrin Esirtgen ve Haldun Dostoğlu tarafından yeni bir sanat girişimi: Radar

7 Mart 2022

Nesrin Esirtgen ve Haldun Dostoğlu tarafından geliştirilen; sanatın ve sanatçının bilinirliğine uluslararası düzeyde katkı sağlamayı, projeler üretmeyi ve bu alanda bilgi birikimini geliştirip bellek oluşmasına imkân tanımayı amaçlayan Radar isimli kâr amacı gütmeyen bir sanat girişimi kuruldu.

Nesrin Esirtgen ve Haldun Dostoğlu birlikte böyle bir girişime adım atarken, 30 yılı aşkın dostluklarının ötesinde, Nesrin Esirtgen’in bir ömre yayılan sanat tutkusu ile Haldun Dostoğlu’nun 35 yılı aşkın profesyonel birikimini birleştirip sanat ortamına yeni bir alan açmayı, sözlü ve yazılı bir külliyat oluşturmayı hedefliyor.

Radar, düzenli olarak ziyarete açık bir mekân değil. Özel davetler, etkinlikler ve randevulu ziyaretler için açık olacak. Nesrin Esirtgen Koleksiyonu’nun dönüşümlü olarak yer alacağı mekânda, yıl içinde güncel konularda konuşmaların, tartışmaların yer alacağı etkinlikler organize edilecek, İstanbul sanat gündemine paralel davetler programlanacak. Öncelikli yayınlar olarak Hale Tenger, Ahmet Doğu İpek ve Nesrin Esirtgen Koleksiyonu kitapları sırasıyla yayın programına alınacak.