kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nilüfer Müzik Festivali 10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda

9 Ağustos 2017

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl üçüncü kez 10 – 13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşiyor. Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan festival, 12 ülkeden 60’tan fazla sanatçıyı ağırlıyor.

Festival kapsamında Cihan Mürtezaoğlu, InHoodies, Gaye Su Akyol, Adamlar, Bubituzak, Flört, Gevende, Duman, Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Akın Sevgör, Jakuzi, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İlhan Erşahin, Kaan Düzarat, Hey!Douglas gibi son dönem yerli sahnenin öncü isimlerinin yanı sıra dünya sahnesinden Erik Truffaz, Txarango, 47Souls, Men With a Plan, La Caravane Passe, Dubioza Kolektivft. DzamboAgusev, Maximo Park gibi isimler de müzikseverlerle buluşacak.

Nilüfer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Nilüfer Müzik Festivali, Türkiye’de bir kamu kurumu tarafından düzenlenen en büyük festival olma özelliği taşıyor. Avrupa Festivaller Birliği YOUROPE‘a Türkiye’den üye olan tek kamplı festival olan Nilüfer Müzik Festivali, 260 dönümlük ormanlık alanda pek çok sürprize de ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 120 bin müzikseveri bir araya getirmeye hazırlanan Nilüfer Müzik Festivali, gerçekleştirilecek atölyeler, oyun alanı, tasarım stantları, farklı ve yerel yeme-içme duraklarıyla katılımcılara bol müzik, bol eğlence vaat ediyor. 3 farklı sahnenin kurulacağı ve aralıksız müziğin olacağı festival alanında 15 bin kişinin de kamp yapması planlanıyor.