kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Odunpazarı Modern Müze’den yeni bir proje: “Bir Müze Bir İnsan”

17 Ocak 2020

Odunpazarı Modern Müze (OMM), Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığı “Öğretmenler için Müze Eğitimi” programını tamamlayarak Ocak 2020 itibariyle “Bir Müze Bir İnsan” projesini başlattı.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin müze ile olan bağlarını güçlendirmek için OMM Eğitim Programları kapsamında tasarlanan “müze eğitimi” seminerleri Aralık ayında 40 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. Öğretmenler bu eğitimin sonunda bir müze gezisinin nasıl olması gerektiği ile ilgili faydalı bilgiler edindi.

Okul dışı bir öğrenme ortamı olarak müzelerden en verimli şekilde yararlanılmasını hedefleyen bu proje sayesinde öğrenciler müfredatla uyumlu, pekiştirici uygulamalarla etkin ve kalıcı bir öğrenme ortamına daha kavuşmuş oldu. Gönüllü öğretmenler 7 Ocak-19 Haziran 2020 tarihleri arasında hafta içi her gün saat 10.00, 11.30 ve 13.00’te olmak üzere OMM’u ziyaret eden okul gruplarına, sergi gezilerinde eşlik edecekler. Müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmek üzere çalışmalarına devam eden OMM Eğitim Programları, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde tasarladığı “Bir Müze Bir İnsan” projesiyle öğrencilerin sanata karşı ilgi duymalarını ve sanatsal birikimlerini güçlendirmeyi hedeflerken aynı zamanda il çapında çok sayıda öğrenci ve öğretmene ulaşabilecek.