kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Odunpazarı Modern Müze’nin sanat ve tasarımı buluşturan mağazası OMM Shop artık çevrimiçi

14 Aralık 2021

Odunpazarı Modern Müze’nin (OMM), müze koleksiyonundaki eserlerin reprodüksiyonlarından OMM logosuyla hazırlanan ürünlere ve özenle seçilmiş tasarım objelerinden sanatçı iş birliklerinden doğan özel parçalara yer veren müze mağazası OMM Shop, çevrimiçi satışa başladı.

Yerel ve uluslararası sanatçı, tasarımcı ve zanaatkârları tüm dünya ile buluşturmayı hedefleyen OMM Shop seçkisiyle tanışmak ve çevrimiçi alışveriş deneyimi için ommshop.art adresi ziyaret edilebilir.

OMM, OMM INN ve TASİGO dâhil olmak üzere üç fiziksel mekâna yayılan ve artık çevrimiçi olarak her yerden ulaşılabilen OMM Shop’tan elde edilen gelir, müzenin eğitim programları için kullanılıyor ve Anadolu’da sanatı ve sanat eğitimini erişilebilir kılma amacını destekliyor.

Mağazada Dilara Fındıkoğlu’nun limitli edisyon parçaları, Şarküteri BigBaboli sanatçılarının eserlerini taşıyan ürünler, Day Studio’nun özel tasarım ev dekorasyon ürünleri, Unique Board’un limitli edisyon, 3B yazıcı ile basılmış sanatçı heykelleri, Esra Dandin’in eşsiz takıları, Kağıthane’nin yaratıcı kırtasiye ürünleri gibi birçok özel ürün yer alıyor.

Unique Board ve Hannah Jewett gibi uluslararası markalarla Bilge Nur Saltık, Ali Bakova, Ulaş Uğur gibi yerel sanatçı ve tasarımcıları bünyesinde buluşturan OMM Shop’taki seçki, gücünü özgün perspektifinden alıyor. OMM Yayınları’nın kitapları, dekorasyon ve kırtasiye ürünleri, takılar ve sınırlı sayıda üretilmiş ürünler en heyecan verici ve fonksiyonel formlarıyla ziyaretçileriyle buluşuyor.