kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

OMM – Odunpazarı Modern Müze’den çevrimiçi içerikler

11 Mayıs 2020

Yeni koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ziyarete kapalı olan OMM – Odunpazarı Modern Müze karantina döneminde bir araya getirdiği dijital içerikleri ile takipçilerini yalnız bırakmıyor.

Canlı Söyleşi Serisi Instagram’da

Nisan ayı itibariyle gerçekleştirmeye başladığı canlı söyleşi serisi ile OMM, Perşembe ve Pazar akşamları @ommxart instagram hesabından takipçileriyle buluşuyor.

Ansen, Dilara Fındıkoğlu, Ersin Han Ersin, Osman Özel dahil olmak üzere farklı alanlarında çalışmalarını sürdüren sanatçılarla gerçekleştirdiği söyleşilerin ardından OMM, 10 Mayıs Pazar günü saat 21.00’de Şubat ayında ziyarete açılan etkileşimli kinetik heykel “ADA”’nın yaratıcısı, sanatçı Karina Smigla-Bobinski’yi ağırlamaya hazırlanıyor ve takipçilerini Bobinski’nin OMM’da gerçekleştirdiği interaktif sergisi “ADA”; sanatçının etkileşimli eserleri ve izolasyon süreci üzerine keyifli bir sohbete davet ediyor. (Karina Smigla-Bobisnki ile gerçekleşecek sohbetin dili İngilizce olacaktır.)

OMM Atölye

Evlerimizde geçirdiğimiz salgın dönemi için özel olarak tasarladığı atölye programıyla OMM, evde kalınan bu süreçte sanatla iç içe vakit geçirmek isteyenlere bir alternatif sunuyor. Sanatçılar ile tanışmayı ve birlikte üretmeyi hedefleyen yetişkin ve çocuk atölyeleri, müzenin kapalı olduğu bu dönemde dijital platform Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleşiyor ve tüm sanatseverlerle buluşuyor.

9 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında her Cumartesi saat 16:00-16:40 arasında gerçekleşecek atölye programında Üç Boyutlu Kartlar, Süt ile Ebru Desenleri, Kolaj, Şablon Baskı ve Origamiden Heykeller konu başlıklı atölyeler yer alıyor. OMM, Anneler Günü’nü ise 10 Mayıs, Pazar günü 16:00-16:40 saatleri arasında “Kağıt Hamurundan Hediye” isimli özel Anne-Çocuk atölyesiyle kutluyor. Ücretsiz gerçekleşen Zoom atölyelerine egitim@omm.art adresine e-posta göndererek katılınabiliyor.

OMM Studio

Her Pazartesi OMM Studio kapsamında gerçekleşen atölye ziyaretleri sonrasında sanatçılarla yapılan röportajlar OMM Journal’dan okunabiliyor, eserlerin “yapım aşaması” videoları @ommxart’tan izlenebiliyor.

OMM Mixtapes

Spotify’da OMM ekibinin derlediği çalma listeleri her Çarşamba, sanatçılarla iş birliği sonucunda bir araya gelen çalma listeleri ise her Cuma OMM’un Spotify hesabında dinlenebiliyor.