kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

bodyinperform’dan açık çağrı

11 Mayıs 2020

bodyinperform performans sanatı platformu, duygulanımları dönüştürerek yeni anlamları mümkün kılmak, kavramlar arasında yeni köprüler kurmak ve ifadeyle sağalmak adına iki senedir devam eden teması “beni ait olduğum eve götür” başlığıyla bir açık çağrı yayınladı.

Sosyal izolasyon günleri boyunca ürettiğiniz hareket, metin okuması, görsel ya da o anki gerçekliğinize dair performatif süreçlerinizi içeren taslaklarınızı bodyinperform@gmail.com adresine iletebilirsiniz. Taslaklarınız; performansınızın ismini, süresini, kavramsal içeriğini ve kendinizi tanıttığınız bir paragraflık metni içermelidir. Seçilen tüm performanslar, kabullerini takiben bodyinperform ve başvuru sahibinin Instagram sayfasında yayınlanacaktır ve belgesele dahil olacaktır.

Sosyal izolasyon günlerinde performatif üretim yapan herkesin başvurusuna açık olan çağrıya yurt içi ve yurt dışından birçok performans taslağı geldi ve gelmeye devam ediyor. Instagram üzerinden canlı olarak yayınlanan performanslar 17 Nisan Cuma günü dansçı, koreograf ve müzisyen Cemal Acet ile başladı.

Açık çağrı kapsamında şu ana kadar Nisan ayında Kolombiya’dan Carol Monteagere ve Monica Quijano, Meksika’dan Fina Ferrara, Lübnan’dan idpcollective, Türkiye’den Asım Gülmez, New York’tan Gemica Rosenberg’in performansları gerçekleşti. Açık çağrı süreci yönetmen Pelin Kaçar tarafından uzun metraj bir belgesele dönüştürülüyor. Projenin Mayıs takvimi ise oluşmaya devam ediyor ve en yakın zamanda paylaşılacak.