kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Pasion Turca 20. yılını kutluyor

29 Haziran 2021

70 ülkede 200’den fazla sanatçı ile 2500’den fazla konser ve dans gösterisi düzenleyen Pasion Turca, sektördeki 20. yılını Temmuz ayı itibariyle başlayacak ve yıl boyunca devam edecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

2001 yılında Yunanistan’da gerçekleştirdiği Pink Martini konseri ile organizasyonlara başlayan ve 20 yıldır hiç durmadan sanata ve müziğe yatırım yapan Pasion Turca; Lara Fabian, Buika, Mariza, Pink Martini, Cesaria Evora, LP, Joaquin Cortes gibi dünyaca ünlü 200’den fazla ismi ilk kez Türkiye’deki dinleyicileri ile buluştururken, ülkenin kültür-sanat hayatına yaptığı katkıların yanı sıra dünyaya ihraç ettiği “Harem” grubu başta olmak üzere birçok önemli Türkiyeli sanatçının konsept albümlerinin yayınlanması ve şarkılarının 200’den fazla derleme albüme lisanslamasını sağlayarak Türkiye müziğini de dünya ile buluşturdu.

Marta Sanchez, Ana Belen, Paloma San Basilio, Monica Molina, Lolita, Rosario Flores gibi çalıştığı dünyaca ünlü 50’nin üzerinde sanatçıyı Türkiye’nin imajı ile bir araya getirerek, bu isimlerin gözünden Antalya’yı, Nemrut’u, İstanbul’u, Kapadokya’yı, Pamukkale’yi dünyaya anlatan Pasion Turca; uluslararası prestijli yayınlarda yer aldı ve 9 yıl boyunca Türkiye Madrid Kültür ve Turizm Müşavirliği adına, İspanya, Portekiz ve İspanyolca konuşulan diğer ülkelerde Türkiye’nin tanıtımını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği büyük organizasyonlar arasında “La Mar de Musicas”, 2018 İslam Baş Şehri kapanış gösterisi ‘Dreams of a Traveler’, Kazakistan’da Norman Foster tarafından yapılan “Hoşgörü ve Barış Sarayı Açılışı” ile şu ana kadar yapılan en büyük Flamenko dünya turnesi olan “Tango Flamenco” gibi etkinlikler yer alıyor.

2021 Temmuz ayı itibariyle birçok etkinlikle 20. yılını kutlayacak olan Pasion Turca, 2021/22 sezonu içinde Pink Martini, Buika, Loreena MacKennitt, LP, Monica Molina, Mariza, Los Vivancos gibi yıldızları Türkiye’ye tekrar getirmeyi plânlarken, 20 yıldır çalıştığı sanatçıların da sahnede olacağı dev bir konser organize etmeye hazırlanıyor. 20. yıl kutlamaları çerçevesinde çalıştığı şarkıcılarının eserlerini de bir albümde toplayacak olan şirket, yepyeni projelere de imza atmaya devam ediyor.