kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Performistanbul’dan destek çağrısı

20 Temmuz 2020

Performistanbul tarafından performans sanatının bilinirliğini artırmak ve performans sanatı hakkındaki kaynakların ulaşılabilirliğini sağlamak adına kurulan Türkiye’nin ilk canlı sanat araştırma alanı Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı’nın (PCSAA) devamlılığı için destek arıyor.

Dördüncü yaşını geride bırakan uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul, Performistanbul Canlı Sanat Araşrma Alanı (PCSAA) ile performans sanatının eğitimi ve gelişimi konusunda önemli bir misyon edindi. Türkiye ve uluslararası coğrafyada performans sanatına odaklı, ücretsiz erişime açık, her alandan araştırmacılar için oluşturulmuş canlı sanat kütüphanesi ve arşivi olan PCSSA’nın ilk hedefi kütüphanesinde 7000 adet kitabı bir araya getirmek.

PCSSA’nın bir parçası olarak doğan, dijital platform üzerinden okuyucularla buluşan Performistanbul Yayınları ise Türkiye’deki performans sanatı alanında önemli bir eksiği kapatmayı ve metinsel kaynak yoksunluğunu gidermeyi hedefliyor.

Kamuya açık ve akademik/kurum iş birliklerini destekleyecek yapıda kurgulanan kâr amacı gütmeyen araştırma alanının sürdürülebilirliğini sağlamak adına ise Performistanbul Performans Sanatını Geliştirme Derneği kuruldu. Bu yapı ile alanın işlevsel hâle gelerek sürdürülebilir olabilmesi için çoklu kaynaklardan gelir elde edilmesi umuluyor.

Destekler “maddi bağış” ve “arşiv bağışı” olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştiriliyor. Maddi destek için bağışlarınızı Performans Sanatını Geliştirme Derneği’nin hesabına göndererek destek olabilirsiniz. Arşiv bağışı yapmak istediğiniz, canlı süreç ve performans sanatı konulu kaynakları ise öncesinde info@performistanbul.org e-posta adresinden paylaşarak ardından platforma ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hesap Bilgileri:

  • Banka Adı: QNB Finansbank
  • Hesap Adı: Performans Sanatını Geliştirme Derneği
  • IBAN: TR89 0011 1000 0000 0082 0814 70