kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Radyo Bienal’in kayıtları Açık Radyo’dan erişime açıldı

14 Temmuz 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 2007-2026 Bienal Sponsoru Koç Holding‘in desteğiyle düzenlenecek 17. İstanbul Bienali’nin sergileri, yaşadığımız sağlık krizi göz önüne alınarak 17 Eylül – 20 Kasım 2022 tarihlerine ertelenmişti.

Açık Radyo 95.0’da Mayıs ayından bu yana her pazartesi 15.30’da dinleyicilerle buluşan Radyo Bienal başlıklı seri ise küratoryal yaklaşım çerçevesinde devam ediyor. Zeyno Pekünlü tarafından hazırlanan programda, bienal kapsamındaki farklı üretimler bienal izleyicisiyle buluşma imkânı buluyor. 17. İstanbul Bienali katılımcılarının Açık Radyo’ya özel ürettikleri işler, arşiv sesleri, ses müdahaleleri, söyleşiler ve şiir okumalarını içeren programın ilk on bölümünün kayıtları paylaşıma açıldı.

İlk on bölümde küratörler Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh’in yanı sıra Çiğdem Öztürk, Ursula Biemann, Oda Projesi, Meriç Öner, Cooking Sections, Gonca Özmen, Martha Atienza, Mustafa Erdem Özler, Eva Egermann, Alyson Patsavas, Radyo Engelsiz Erişim, Mehmet Said Aydın, Bread and Puppet Tiyatrosu, Laura Anderson Barbata, Lucas Yamahunawë, Roberto Salas San Juan, John Bell, Seçil Türkkan, Aydın Erdem, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı, Gülsün Karamustafa, Selim Atakan, Ahmet Öğüt, Meral Candan ve Cevat Çapan’yi ağırlayan Radyo Bienal; görsel sanatçıların, düşünürlerin, yazarların, araştırmacıların, akademisyenlerin ve diğer uzmanların da dâhil olduğu 17. İstanbul Bienali’ni radyo aracılığıyla dijital ortamda daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam edecek.

25 Ekim’e kadar her pazartesi 15.30-16.30 saatleri arasında Açık Radyo 95.0’da yayımlanacak Radyo Bienal acikradyo.com.tr adresi üzerinden, dünyanın her yerinden dinlenebiliyor. Radyo Bienal programlarının içeriğine İngilizce olarak sonbahardan itibaren podcast kanallarından erişilebilecek.