kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Red Bull Art Around’tan genç sanatçılara açık çağrı

11 Nisan 2018

Bu yıl 3.‘sü Arnavutköy‘de 4 – 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Red Bull Art Around, Arnavutköy sokaklarını çağdaş sanatla buluşturmaya hazırlanıyor. Küratörlüğünü Collective Çukurcuma ekibinin üstlendiği projede biri öğrenci projesi olmak üzere toplam 13 sanatçının 13 farklı eseri sergilenecek. ‘Mahallede Karşılaşmalar’ yaratmak üzere gerçekleşen etkinlikte katılımcılar sanat eserlerini bir harita yardımıyla keşfe çıkacak.

‘Hayaletler’ temasıyla sanatseverleri Arnavutköy’ün Arnavutköy’ün geçmişi, tahribatı, yok oluşu, yeniden doğuşu, sakladıkları ve hayaletleri üzerinden bir kurguyla buluşturmayı amaçlayan Red Bull Art Around’a katılmak isteyen üniversite öğrencileri çektikleri ‘Hayalet’ temalı fotoğraflarıyla 16 Nisan tarihine kadar başvurabilirler.

Eserler, 4 – 16 Nisan 2018 tarihinde toplanacak. Kazanan proje 20 Nisan 2018 tarihinde RedBull.com adresinden açıklanacak. Açık çağrıya, Mimarlık, Sinema, Medya, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakülteleri bünyesinde lisans bölümlerinde hala öğrenci bulunan veya ilgili bölümlerden mezun olup mezuniyetinin üzerinden 2 sene geçmemiş olan herkes katılabilir.

Öğrenciler çağrıya, ‘Hayaletler’ temasıyla çekilen 200 x 120 cm büyüklüğünde basılabilecek, dik formatta, 300 DPI fotoğraflarla ile birlikte kısa özgeçmişleri ve eserleri hakkında 200 kelimeyi aşmayan kısa açıklama metinleri ile birlikte e-posta atarak açık çağrıya başvurabilirler.