Red Bull Music Academy 20. yılında Berlin’de

25 Temmuz 2017

Her sene 60’ı aşkın yükselen müzisyeni tek bir şehirde toplayarak, yaratıcı bir yolculuğa çıkaran Red Bull Music Academy 20. yılında 8 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında, doğduğu şehir olan Berlin’de gerçekleşiyor. Konser, parti, sergi, panel ve workshop serilerinden oluşacak akademi 15 Haziran – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin başvurularına açık olacak.

Detroit’li tekno efsanesi Jeff Mills’in 1998 yılında Berlin’de, bir antrepoda ilk dersini vermesiyle hikâyesine başlayan Red Bull Music Academy, doğduğu günden beri Tokyo, New York, Melbourne, Cape Town, Paris, São Paulo ve Montréal gibi dünyanın büyük şehirlerinde yeni nesil sanatçıları, onlara deneyimlerini aktaran müzik ustalarıyla bir araya getiriyor. Akademiye her sene 60’ı aşkın özel yetenek kabul ediliyor. Binlerce başvuru arasından seçilen sanatçılar, akademide müzik tarihine yön veren müzisyenlerin konuşmalarını dinliyor, deneyimlerini dünyanın diğer ucundan gelen çağdaşlarıyla paylaşıyor.

Bütün enstrümentalisler, prodüktörler, DJ’ler, ses mühendisleri ve vokallerin başvurabileceği Red Bull Music Academy Berlin’de ağırlayacağı misafirlerini ise 2018’in ilk aylarında duyuracak.