kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sharjah Art Foundatıon’dan FOCAL POINT Publishing Grant için açık çağrı

24 Ağustos 2020

Sharjah Art Foundation, FOCAL POINT Publishing Grant‘ın 2020 edisyonu için açık çağrıda bulunuyor. Yazarlar, araştırmacılar, akademisyenler, kamu kurumları ve yayınevlerinin başvuru yapabileceği hibe için son başvuru tarihi 10 Ekim 2020.

Bir veya daha fazla sanat tarihi araştırma projesi için en fazla 30.000 ABD doları sağlayan bu hibe döngüsü, yayınlanmamış ve orijinal araştırmaların uzun biçimli denemelerini, tarihi içeriğin yeni okumalarını ve eleştirel tarihsel metinlerin veya en az 10 yıldır baskı dışı olan küçük yayınların çoğaltılmasını desteklemeyi amaçlıyor.

Çalışma, savaş sonrası dönemde -1940’lardan 1960’lara kadar veya daha sonraki bir tarihte yayınlanmış olsalar bile o dönemden- MENASA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya) bölgesindeki sanatçılar, üretilen uygulamalar ve/veya teorik içerikle ilişkili olarak küresel modernizme odaklanmalı veya içerikle ilgilenmelidir. Sharjah Art Foundation, finansman sağlamanın yanı sıra metni kendi yayın platformunda yayınlayacak ve tasarım ve baskı desteği sunacak.