kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Stiletto Londra ve Dublin’deki festivallerde

20 Ocak 2022

Can Merdan Doğan’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Erkan Taşkıran’ın üstlendiği ve Almanya-Türkiye ortak yapımı olan kısa film Stiletto, festival yolculuğuna Londra ve Dublin’de devam ediyor.

Film, Cuma günü Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da başlayacak ve BAFTA (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi) yeterliğine sahip olmasıyla da dünyanın önde gelen kısa film festivallerinden sayılan Londra Kısa Film Festivali’nde seyirciyle buluşurken, Şubat ayında da İrlanda’nın en önemli film etkinliklerinden Dublin Uluslararası Film Festivali’nin uluslararası yarışmasında en iyi film ve seyirci ödülleri için yarışacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında 32. Ankara Film Festivali’nde En İyi Kısa Film seçilen, 22. İzmir Kısa Film Festivali’nde de İkincilik Ödülü’nün yanı sıra En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazanan film; arzuları ve toplum değerleri arasında seçim yapmaya zorlanan taksi şoförü Hasan’ın yaşadıklarını anlatıyor. Kara komedi türündeki Stiletto’da, Murat Kılıç ve Nihal Yalçın başrolleri paylaşıyor.

Film, bu yıl önce 19.’su 14 – 23 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Londra Kısa Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor, ardından 23 Şubat – 6 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Dublin Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek. 2003 yılından bu yana İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen ve Avrupa’nın en iyi 10 festivali arasında gösterilen Dublin Uluslararası Film Festivali’nin uluslararası yarışmasına seçilen film, en iyi film ve seyirci ödülleri için yarışacak.